Gallerivæggen


Vi har valgt at invitere skiftende kunstnere til at udstille på vores eneste væg.

I maj udstiller Ib Pedersen. Kontaktinfo ib.pedersen1@skolekom.dk eller tlf. 20905901

Tidligere udstillere:

  • Annette Fausø. Kontakt for salg tlf 26567430 eller mail af10@jubii.dk
  • Torben Victor Schmidt – fotos: glazzeye.simplesite.com – mail glazzeye@gmail.com
  • Gydde Madsen. Kontakt for salg 2212 83 99
  • Vibeke Kristensen. Kontakt for salg mobile Pay 3061 1169
  • Maria Juul Illum Kirkeby. Kontakt for salg tlf/sms 26208699 eller mail mariakirkeby@gmail.com
  • Lars Stounberg, lars@stounberg.dk – www.stounberg.dk – Facebook Art Gallery-Lars Stounberg
  • GitteDideriksen, narrative collager, tlf. 26137495
  • Lene Worsøe, leneworsoe@gmail.com, www.skysite.dk/leneworsoe, medlem af Naivistisk Kunstforening
  • Christine Enevoldsen, christine_enevoldsen@hotmail.com eller instagram.aarhusvinkler
  • Michael Wiese, www.michaelwiese.dk
  • Tine Kaag Raun, tegninger, tlf 29 13 11 94. Mail: tine.raun@alexandra.dk
  • Hardy Brix, Arktiske Landskaber (maleri), www.hardybrix.dkhardybrix@gmail.com, mobil 40341165
  • Niels Steinmeier, tlf.: 22 90 24 12, mail: niels@steinmeier.dk  eller  hhtp://frozenmoments.dk
  • Tove B. Nødkjær, malerier, tlf.:  30 60 39 53 eller mail: tovebn@gmail.com
  • Nikolaj Vangkilde, fotos, WWW.NIKOLAJVANGKILDE.DK
  • Gary Snider, fotos og musik
  • Sonia Jensen, ansigter, kontakt på soniajensen@stofanet.dk
  • Jan Balling. www.janballing.net
  • Kirstine Kirk. Info: facebooksiden “Skidt og kanel” for kontakt ang. salg af tegninger.
  • Susanne Christensen, akryl- og akvarelbilleder. Tlf: 26 46 29 61, mail: ggb@webspeed.dk
  • Inge Gammelgård, akvareller og akrylbilleder. Tlf 60845241, mail bingse@sol.dk
  • Margit Tang; akvareller. www.margit.tangs.dk    margittang@gmail.com
  • Sima H. Ghalehjogh; akrylbilleder, simahgj2002@jahoo.com, tlf.: 7161 2728
  • Jan Oksbøl Calisen; tushtegninger. www.janokscal.com
  • Brittmarie Hermansen, Århus C. brittmarie@stofanet.dk
  • Elisabeth Ravn Misser fra Barrit, billedkunstner fra Århus Kunstakademi.
  • Rikke Eggelund, tlf. 25321053
  • Christian Høgsberg og Niels Toft Pedersen, medlemmer af kunstforeningen “Citronen”. www.christianhoegsberg.dk
  • Annemarie Kastberg, collager og skulpturer, annemariekastberg@gmail.com.
  • Pernille Bjarnhof Storm, ikon-collager, stormflet@mail.dk
  • Erik Hørning, moderne ikoner og collage i pap og papir. www.erikhoerning.com
  • Leif Aas Clausen, malerier baseret på aboriginal dot-painting, medlem af  “Citronen”. www.celesteprize.com/clausdownunder
  • Bente Høgsberg, fotokunst. Tlf.: 61 67 27 93, mail: bentehoegsberg@adr.dk, www.bentehoegsberg.dk
  • Lisbeth Frandsen www.galleribagtanken.dk
  • Huskunstneren Johanne Rye Kjer.
  • Inger Bernhard www.chokoladefabrikken.com eller www.deellevilde.dk