Gallerivæggen

Vi har valgt at invitere skiftende kunstnere til at udstille på vores eneste væg.

Ingeborg Kjær Hansen udstiller akryl på lærred og linoleumstryk. Kan kontaktes på tlf. 25468546

Tidligere udstillere de seneste år:

  • Torben Seirup; fotos. Kontakt tlf 21732752 eller e-mail tseirup@webspeed.dk
  • Bjarne Højlund, mail: bjarnehojlund@gmail.com, tlf 61676822   www.bjarnehojlund.dk
  • Signe Gabriel. Ser mere på www.signegabriel.com.
  • Tine Kaag Raun. Kontakt og salg: tinekaagraun.dk,  tlf 29 13 11 94 eller mail@tinekaagraun.dk
  • Klaus Simonsen. Kontakt og salg: klassi.dk
  • Inge Ladekær Henriksen. Kontakt og salg: iladekaer@hotmail.com eller tlf.: 6070893
  • Bjarne Højlund. Kontakt 61 67 68 22  / bjarnehjlund@gmail.com
  • Maia Meier Duus. Se mere på maiameier.carbonmade.com  Kontakt 50215306
  • Ib Pedersen. Kontaktinfo ib.pedersen1@skolekom.dk eller tlf. 20905901
  • Annette Fausø. Kontakt for salg tlf 26567430 eller mail af10@jubii.dk
  • Torben Victor Schmidt – fotos: glazzeye.simplesite.com – mail glazzeye@gmail.com
  • Gydde Madsen. Kontakt for salg 2212 83 99
  • Vibeke Kristensen. Kontakt for salg mobile Pay 3061 1169
  • Maria Juul Illum Kirkeby. Kontakt for salg tlf/sms 26208699 eller mail mariakirkeby@gmail.com
  • Lars Stounberg, lars@stounberg.dk – www.stounberg.dk – Facebook Art Gallery-Lars Stounberg
  • GitteDideriksen, narrative collager, tlf. 26137495
  • Lene Worsøe, leneworsoe@gmail.com, www.skysite.dk/leneworsoe, medlem af Naivistisk Kunstforening
  • Christine Enevoldsen, christine_enevoldsen@hotmail.com eller instagram.aarhusvinkler
  • Michael Wiese, www.michaelwiese.dk
  • Hardy Brix, Arktiske Landskaber (maleri), www.hardybrix.dkhardybrix@gmail.com, mobil 40341165
  • Niels Steinmeier, tlf.: 22 90 24 12, mail: niels@steinmeier.dk  eller  hhtp://frozenmoments.dk
  • Tove B. Nødkjær, malerier, tlf.:  30 60 39 53 eller mail: tovebn@gmail.com
  • Nikolaj Vangkilde, fotos, WWW.NIKOLAJVANGKILDE.DK
  • Gary Snider, fotos og musik